Itt a márciusi Galaktika!

A Galaktika magazin márciusi számában Lawrence Schimel és Mark A. Garland egy furcsa háborúról tudósít, melyben fontos kérdés, valódi ellenséggel nézünk-e szembe. Dario Tonani víziójában egy olyan városba kerülünk, amit szó szerint az égre függesztenek fel. A fantasztikumban megkerülhetetlen életművel rendelkező Ursula K. Le Guinre (1929‒2018) emlékezünk, „akinek tenyeréből ettek a szavak”.

A magyar szerzők közül a Virokalipszis című kötetünket is jegyző Fedina Lídia natúra-túrájának első része nem mindennapi feltöltődést nyújt; míg Andrej Iljics Dajcs egy ’79-es történetről nosztalgiázik, melyben a kemping nem csak nyugatnémet turistákat rejtett. R. J. Hendon hatodik parancsolata a jövő világának jobbá válását célozza, de a címzett nem kér belőle.

A havi retro Fred C. Smale gőzpunk novellája, az „Alexandra Seine elrablása”, mely azt bizonyítja, a romantika sosem ódivatú.

Befejeződik a Napbomba című képregény (Clark Darlton és Robert Artner elbeszélése alapján Kiss Ferenc és Jámbor Lajos munkája). A Kapcsolatfelvétel az SF Szakosztály februári estjéről és az idei első, Hungexpón megrendezett MondoConról számol be. A Filmrovat a Bright című filmet értékeli. A tudományos főanyag a földtörténet legpusztítóbb vulkánkitörését járja körül. Az Obszervatórium az internet-lehetőségeket tárja fel a világűrben. A lapban olvashatók még érdekes írások a betegségek eredetéről; Theodoorról, az okoszárról; egy új szuperszonikus repülőről; az ISS kereskedelmi kutatásáról; illetve Bill Robertson miniatűrjeiről.

Az XL-kiadás W. W. Shols írásait tartalmazza: A Mutáns hadtest című Perry Rhodan-kisregényt, illetve két novellát („A pad”, „Holtak szigete”).

A Galaktika 336. számát keresse az újságárusoknál (az XL-változatra pedig továbbra is előfizetőként tehet szert)!

 

Facebook hozzászólások

Galaktika

Sci-fi, tudomány, film, technika, szórakozás. Alapítva 1972-ben.

You may also like...