Megjelent a januári Galaktika
A Galaktika magazin januári számát Stephen Dedman elbeszélésének első része nyitja, azt példázva: a rajongás hátborzongató emberi kapcsolatokat is szülhet. Helmuth W. Mommers „ágyútölteléke” valójában egy fanatikus szuperkatona a galaktikus háborúból. Lawrence M. Schoen a galaxis egyik nagy bizniszéről, a bölénykutya-kereskedelemről lebbenti fel a fátylat. A kubai Yoss írásában folt esett a Föld bolygó becsületén, amit vérrel kell tisztára mosni, már ha van vére a földönkívülieknek. Ray F. Nelson egy hihetetlen történetet közöl a Római Birodalomból, hiteles források alapján.
A magyar szerzők közül Kiss Judit Ágnes víziójában vágyaink legmélyebb bugyraiba kaphatunk betekintést, ahol a reális és az animális határa összemosódik, míg Szélesi Sándor, A beavatás szertartása írója egy olyan karácsonyról számol be, ami nem az örömről szól. Barta Sándor retrója 1922-ből Együgyű Zahariásról, a Megváltóról ad hírt.
A mostani képregény (Bee 12) születése egy galaktikus társkeresés története, Fedina Lídia és Kiss Ferenc közös munkája, Podmaniczky Ferenc rajzaival. A Kapcsolatfelvétel az Írószövetség estjéről (Arthur C. Clarke 100. születésnapjára való megemlékezés) és a 2017-es Comic Conról számol be. A Filmrovat A múmia remake-jét értékeli. A tudományos főanyag egy titokzatos, a Naprendszeren kívülről érkezett objektumról tudósít. A lapban olvashatók még érdekes írások okosesernyőről, okos szívdiagnosztikai eszközökről, fénylő növényekről, kvantumkommunikációs műholdakról, életmentő tetoválásokról, valamint egy, a tenger közepére építhető szélerőműről.
Az XL-kiadás Philip Francis Nowlan kisregényét tartalmazza (Armageddon 2419), illetve 1929-es képregénycsíkokat Buck Rogersről.
A Galaktika 334. számát keresse az újságárusoknál (az XL-változatra pedig továbbra is előfizetőként tehet szert)!