Megjelent a Galaktika decemberi száma!

A Galaktika magazin decemberi számának szerkesztőségi előszava megemlékezik a 80. születésnapja után nem sokkal elhunyt írólegendáról, Nemere Istvánról.

Az irodalmi anyag az Aelita-díjas orosz S.T.A.L.K.E.R.-szerző, Szergej Palij kisregényének első részével indul egy különleges természeti jelenségről, amely lázba hozza a világ tudósait. A magyar felmenőkkel rendelkező amerikai Steven Brust írásában feltűnik Vlad Taltos és sárkány-familiárisa, Loios. Fritsi Péter hőse egy elvadult telken különleges, édességekből épült házra bukkan, ami végzetes torkoskodásra ösztönzi. Valentyin Katajev egy tífuszos betegről ír, aki hagymázas álmaiban kalózok közé keveredik. De mi van, ha az álmok átszűrődnek a valóságba is? A Hugo-, Nebula- és World Fantasy-díjas Jo Walton Hamupipőke klasszikus meséjét mondja el újra, egészen sajátságos szemszögből. Kevereschán András novellája egy forradalmian új biocsip hatásaival szembesíti a gyanútlan tesztalanyt. A magazin lapjain bemutatkozik egy ecuadori szerző is, Cristián Londoño Proaño, és az éghajlatváltozással csatázó kakaótermesztőkről mesél. Sydney J. Bounds műkereskedője egy rejtélyes szobrász-ügyfele után nyomoz, aki döbbenetesen élethű alkotásaival lenyűgözi a világot. Alt Krisztián telefonszolgáltatói leiratok formájában számol be egy idegen invázióról.

A havi retró Gustavo Adolfo Bécquer spanyol író elbeszélése egy templomi orgonamesterről szól, akit hite és zene iránti szeretete még a síron túlról is visszaszólítja.

A központi tudományos rovat azt járja körbe, hogyan figyelhetünk meg egy láthatatlan csillagászati jelenséget. Emellett olvashatók még cikkek többek közt két nemrég eltávozott nagyszerű színészről, James Earl Jonesról és Teri Garr-ról, ötletes köztéri szobrokról, Rick Wakeman angol sztárbillentyűsről és egy komplex kínai mezőgazdasági kísérletről az elsivatagosodás megállítására.

A képregény Jeffrey Stone (Nemes István) immár klasszikussá vált trilógiájának adaptációja: Cherubion. Rajzolta az utolérhetetlen Fazekas Attila.

A magazin XL-változatában ismét az angol Sydney J. Boundsé a szó, akinek sokszínű életművét egy kisregény és öt elbeszélés reprezentálja.

A Galaktika 417. száma újságosoknál nem kapható, keresd tehát a szerkesztőségben, vagy fizess elő, ezzel is támogatva fennmaradását a jelenlegi nehéz időkben!

Facebook hozzászólások

Galaktika

Sci-fi, tudomány, film, technika, szórakozás. Alapítva 1972-ben.

You may also like...