Megjelent a májusi Galaktika

Az interneten és szerkesztőségünkben már kapható, az újságosoknál pedig május 2-től érdemes keresni a 326. Galaktikát.

A májusi lapszámot Lewis Shiner elbeszélésének befejező része nyitja: egy fárasztó nap után hazatérve semmi sem az, aminek látszik… E. Lily Yu írásában a boszorkány mint karakter értelmeződik újra. Laurence Suhner az emberi kíváncsiságot jeleníti meg, fényév távolságban. Alejandro Bentivoglio apokalipszisében a szerelem csak melankolikus lehet. Kij Johnson újabb macska-fudokikat villant fel, távoli történetekről.

A magyar szerzők közül Benedek Szabolcs egy kutatóexpedíciót mutat be, ami visszamegy az ősi időkbe; Haklik Norbert írásában a tudás valóban érték egy olyan világban, ahol megfelelően használják; Bojtor Iván pedig ugyanazt a súlyos narratívát tárja fel, csak két nézőpontból. A havi retro George Griffith „Pólustól pólusig” című novellája, témája egy, a Föld középpontján áthaladó alagút.

Galaktika326_320x450

A képregény Nyina Katerli „A Rém” című elbeszélésének adaptációja (Kiss Ferenc és Vincze Nóra alkotása). A Kapcsolatfelvétel a soproni Drón&Robotika Show-ról és a Zuglói VersPiknikről számol be. A Filmrovat a főgonosz karakterét elemzi a régi és az új mozikban. Az Obszervatórium a TRAPPIST-1 rendszerről és bolygóiról ad hírt.

A tudományos főanyag a zombik témáját járja körül. A lapban olvashatók még érdekes írások az intelligens gyerekágyról, úszó horgászstégről, a Boeing űrruhájáról, Sallyről, a salátakészítő robotról, valamint a Földről mint vizes bolygóról.

Az XL-kiadás Cory Doctorow-nak, a Kis Testvér és a Homeland szerzőjének kisregényét (Az ember, aki meghódította a Holdat) tartalmazza, illetve a szerző egyik novelláját: „Anda játéka”.

Facebook hozzászólások

Galaktika

Sci-fi, tudomány, film, technika, szórakozás. Alapítva 1972-ben.

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?