Fából vaskarika? Nem, fából műhold!

A Kiotói Egyetem tudósai egy különleges ötlettel szeretnék csökkenteni a az űrszemetet.  Egy helyi céggel együttműködve a világ első fából készült műholdját akarják elkészíteni.

A tervek szerint 2023-ban akarják útjára indítani a különleges űreszközt.

A Sumitomo Forestry nevű vállalat közölte, hogy kutatásokat kezdett annak kiderítésére, miként nő a fa és miként használható a faanyag a világűrben. Az egyetem szakembereivel együttműködve először azt fogják tanulmányozni, hogy a különböző fafajták miként viselkednek szélsőséges körülmények között a Földön.

Projekt 18

Az űrszemét egyre nagyobb problémát jelent, ahogyan egyre több műholdat bocsátanak fel a világűrbe. A Világgazdasági Fórum adatai szerint jelenleg mintegy hatezer műhold kering a Föld körül, ezek 60 százaléka már működésképtelen, azaz űrszemét. Számos darabjaira hullott szét, mintegy 20 ezer űrszemétről tudnak a szakemberek.

Egy fából készül műhold azonban a légkörbe visszatérve elégne anélkül, hogy káros anyagokat bocsátana ki vagy darabjai a Földre hullanának.

Aggasztó a tény, hogy a Föld légkörébe visszatérő műholdak elégnek és kicsiny alumínium részecskék a légkör felső rétegében éveken át lebegnek. Ez hatással van a Föld környezetére.

2061. Harmadik űrodisszeia

 

A fejlesztés következő lépése a műhold mérnökök által történő megtervezése lesz, majd el fogják készíteni az űreszközt.

Az Euroconsult cég becslése szerint  következő évtizedben mintegy 990 műholdat fognak a világűrbe küldeni.

Facebook hozzászólások

You may also like...